Skoči na vsebino
Odpri meni
Nazaj

Vila Vipolže primer dobre prakse

Obisk podžupanje Občine Brežice.jpg
Z leve: Mojca Florjanič, podžupanja Občine Brežice, Franc Mužič, župan Občine Brda, Tina Novak Samec, direktorica ZTKMŠ Brda
06.02.2024 / Utrinki

Pretekli teden si je po priporočilu Ministrstva za kulturo kot primer dobre prakse revitalizacije obnovljenih vil in gradov Vilo Vipolže ogledala podžupanja Občine Brežice Mojca Florjanič. Sestala se je z direktorico ZTKMŠ Brda Tino Novak Samec, dobrodošlico v Brdih pa ji je zaželel tudi župan Franc Mužič.

Po delovnem sestanku, na katerem se je podžupanja poleg z zgodbo Vile Vipolže in njene obnove seznanila tudi z aktivnostmi in organiziranostjo destinacijskega upravljanja, je sledil tudi ogled prostorov tega briškega renesančnega dvorca. Sklep obiska je bil, da si bosta občini izmenjali obisk in da se bomo spoznali tudi z dobrimi praksami v Občini Brežice. Veseli nas, da širimo priložnosti sodelovanja tudi na področju Dolenjske.

Ga. Florjanič je po obisku na svojem facebook profilu zapisala: »Še ena uspešnih zgodb o oživitvi zgodovinske in kulturne dediščine. Briška Vila Vipolže. Vse čestitke Brdom in ljudem, ki jo pišejo. In hvala za srčen in topel sprejem direktorici ZTKMŠ Brda, Tini Novak Samec, in županu Brd, Francu Mužiču. Ljudje so tisti, štejejo.«