Skoči na vsebino
Nazaj

Vabilo na regionalna srečanja Dnevov evropske kulturne dediščine (DEKD) in Tedna kulturne dediščine (TKD) 2024

samostan Kostanjevica.jpg
16.01.2024 / Javne objave

Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije vabi na regionalna srečanja Dnevov evropske kulturne dediščine in Tedna kulturne dediščine 2024. Brezplačen poldnevni izobraževalni program je namenjen seznanjanju s temo DEKD in TKD 2024 Dediščina kulturnih poti, mreženja in povezav ter izmenjavi izkušenj in povezovanju. Srečanje je namenjeno najširši javnosti, še posebej pa zaposlenim v muzejih, galerijah, knjižnicah, arhivih, vrtcih, osnovnih, srednjih šolah in gimnazijah, območnih izpostavah JSKD, ter posameznikom, ki delujejo v mladinskih klubih, turističnih organizacijah, zvezah kulturnih organizacij, nevladnih organizacijah – društvih, lastnikom dediščine in zainteresiranim posameznikom.

Termini srečanj:

  • Celje: 23. januar, 13.00–16.00, Muzej novejše zgodovine Celje
  • Nova Gorica: 30. januar, 13.00–16.00, Samostan Kostanjevica
  • Jesenice: 6. februar, 13.00–16.00, Gornjesavski muzej Jesenice
  • Murska Sobota: 4. marec, 13.00–16.00, Pomurski muzej Murska Sobota
  • Semič: 12. marec, 13.00–16.00, Kulturni center Semič

Prijava je obvezna na preko spletnega mesta: http://www.zvkds.si/sl/dekd/regionalna-srecanja-dekd-tkd.

  • Ljubljana: 20. marec, Kulturni bazar, Cankarjev dom Ljubljana, POMEMBNO: prijave na Kulturni bazar bodo odprte v začetku meseca februarja in bodo potekale izključno na povezavi https://kulturnibazar.si/.