Vabljeni na predavanje Suhi zidovi in ohranjanje kulturne krajine

predstavitev_suhi_zid_plakat-page-001.jpg
27.11.2023 / Javne objave

Predstavnike lokalne samouprave, različnih društev in posameznike, ki jih tematika zanima ali še posedujejo znanja o gradnji na suho, vabimo na predstavitev o pomenu ohranjanja veščine suhozidne gradnje, kot pomembnega segmenta dediščine, ki bo v torek, 5. 12. ob 18. uri na Osnovni šoli Alojza Gradnika Dobrovo, Trg 25. maja 9.

Vsebine predstavitve:

• Pomen suhih zidov in drugih objektov grajenih na suho za ohranjanje tipične kulturne krajine.

• Tehnika gradnje na suho: od lokalnih posebnosti do vpisana v Unescov Reprezentativni seznam nesnovne dediščine človeštva.

• Material iz lokalnega okolja, avtentične rešitve in trajnostni razvoj.

• Ohranjanje veščine suhozidne gradnje v Partnerstvu kraške suhozidne gradnje: pobude krajanov in aktivnosti občin.

• Dejavnosti za različne ciljne skupine.

• Potencial za razvoj izobraževalnih in turističnih vsebin.

• Razgovor s sodelovanjem udeležencev: Aktivna skupnost in skrb za dediščino.

Toplo vabljeni!   Organizatorji dogodka: Partnerstvo kraške suhozidne gradnje Zavod za celostni razvoj Anima Mundi Občina Brda   Predavanje je organizirano v okviru projekta Suhi zid in ohranjanje kulturne krajine in je za udeležence brezplačno.