Javni poziv O sofinanciranju vzdrževanja pohodnih in učne poti v Občini Brda za leto 2020

datum: 30.07.2020

kategorija: Razpisi

Na podlagi sprejetega finančnega načrta javnega zavoda Zavoda za turizem, kulturo, mladino in šport Brda za leto 2020, direktorica zavoda Tina Novak Samec objavlja Javni poziv o sofinanciranju vzdrževanja pohodnih in učne poti v Občini Brda za leto 2020. Javni poziv je odprt do vključno 16. 8. 2020.

1. PREDMET JAVNEGA POZIVA:

Vzdrževanje pohodnih in učne poti v občini Brda se izvaja z namenom omogočanja varnega prehoda, da se ohrani ali izboljša njihova prehodnost, da se okolje ob poteh zaščiti pred škodljivimi vplivi pohodnikov in da je trasa poti označena.

2. POGOJI ZA SODELOVANJE NA JAVNEM POZIVU:

Na javni poziv se lahko prijavijo pravne osebe, s.p. in društva, ki izpolnjujejo naslednje pogoje:

• imajo sedež v občini Brda,
  • imajo jasno konstrukcijo prihodkov in odhodkov in zagotovljene druge vire financiranja,
  • so v preteklih letih redno izpolnjevali obveznosti do Občine Brda in ZTKMŠ Brda,
  • imajo licenco Planinske zveze Slovenije za markacijo poti.

3. UPRAVIČENI STROŠKI:

Upravičeni stroški po javnem pozivu so materialni stroški vzdrževanja pohodnih in učne poti, povezani s pripravo na vzdrževanje ter stroški izvedbe vzdrževanja teh poti.

4. KRITERIJI ZA IZBOR:

Prijave  bodo ocenjene glede na predložen program izvajanja vzdrževanja (načrt izvajanja, časovna opredelitev, izkušnje, reference).

5. FINANČNA SREDSTVA:

Višina razpisanih sredstev za sofinanciranje vzdrževanja pohodnih in učne poti v občini Brda za leto 2020 znaša 3.000,00€.

6. ROK IZVEDBE:

Vzdrževalna dela morajo biti opravljena v koledarskem letu 2020, dokazila o nastalih stroških pa dostavljena na ZTKMŠ Brda do 31.12.2020. Dodeljena sredstva morajo biti porabljena v letu 2020, v skladu s predpisi, ki urejajo porabo proračunskih sredstev.

7. VSEBINA PRIJAVE:

Prijava na javni poziv mora biti izdelana tako, da bo iz nje razvidno izpolnjevanje pogojev in kriterijev tega javnega poziva z natančno finančno konstrukcijo.

Vsebovati mora:

• kratko predstavitev prijavitelja,
  • program izvajanja vzdrževanja,
  • za s.p.: izpisek iz AJPES-a (ožigosan in podpisan s strani prijavitelja),
  • za gospodarske družbe: izpisek iz sodnega registra, ki izkazuje zadnje stanje,
  • za društva: odločbo o vpisu v register društev,
  • za druge pravne osebe: izpisek iz drugega registra,
  • število oseb, ki bodo pri vzdrževanju sodelovale,
  • finančno konstrukcijo vzdrževanja v tekočem letu, ki je skladna z vsebinsko konstrukcijo,
  • dokazilo o poravnanih obveznostih do občine Brda in ZTKMŠ Brda,
  • licenca Planinske zveze za markacijo poti.

8. ROK ZA ODDAJO PRIJAV IN NAČIN ODDAJE:

Javni poziv je odprt do vključno 16. 8. 2020. Vlogo dostavite, ali oddajte po pošti, na naslov: ZTKMŠ Brda, Trg 25. Maja 2, 5212 Dobrovo, z oznako »NE ODPIRAJ – Javni poziv – vzdrževanje pohodnih in učne poti« do navedenega datuma. Vloge prejete po navedenem datumu, se bodo kot prepozne zavrgle.

9. IZID JAVNEGA POZIVA:

Direktorica ZTKMŠ Brda bo najkasneje v 15 dneh po odpiranju vlog, ki ga bo opravila komisija, ki jo bo imenovala direktorica, obvestila izbranega prijavitelja. Prijavitelj mora skleniti pogodbo z ZTKMŠ Brda, v kateri bodo opredeljene medsebojne pravice in obveznosti v roku 15 dni po prejemu obvestila o izboru.

10. KRAJ IN ČAS, KJER LAHKO ZAINTERESIRANI DOBIJO DODATNE INFORMACIJE:

Javni poziv je objavljen na spletni strani Občine Brda http://www.obcina-brda.si/. Dodatne informacije o javnem pozivu lahko zainteresirani dobijo na TIC-u Brda, na tel. št. 05/395 95 93 ali e-naslovu erika.km@brda.si.