Vabljeni na delavnico Trajnostno vinogradništvo in klimatske spremembe pri nas

datum: 11.11.2019

Visoka šola za vinogradništvo in vinarstvo novogoriške univerze vabi v četrtek 21. novembra v Vipavo na brezplačno delavnico "Trajnostno vinogradništvo in klimatske spremembe pri nas". Prijave zbirajo do petka, 15. novembra!

Na enodnevni delavnici o trenutnih in prihodnjih izzivih na področjih trajnostnega vinogradništva in klimatskih sprememb bodo predstavljeni najnovejša dognanja in rezultati trajnostnega upravljanja vinogradov. Glavni namen delavnice je poziv slovenskim vinogradnikom, stroki in splošni javnosti k spreminjanju obstoječih tehnoloških praks, s katerimi bi se prilagodili izzivom, ki jih prinašajo spremembe v podnebju. Na delavnici bodo poleg slovenskega predavatelja sodelovali tudi strokovnjaki s področja vinogradništva iz Francije in Italije.

Delavnica je brezplačna. Odvila se bo v Vipavi na naslovu Glavni trg 8.
Predavanja bodo v angleškem jeziku.

Število slušateljev je omejeno, zato so predprijave na dogodek obvezne.

Potrdite udeležbo do vključno 15. novembra 2019, prijavite se lahko pri dr. Eriki Jež na e-poštni naslov erika.jez@ung.si.

9.30 – registracija udeležencev

9.50 – uvodni pozdrav moderatorja dogodka dr. Guillauma Antalicka (Univerza v Novi Gorici, Slovenija)

10.00–10.50 – prof. dr. Denis Rusjan (Univerza v Ljubljani, Slovenija):
Glavne grožnje slovenskemu vinogradništvu in izzivi za prihodnost
Main threats and future challenges to Slovenian viticulture

10.50–11.40 – dr. Tomasso Frioni (Katoliška univerza Srca Jezusovega, Italija):
Pozna rez: inovativna tehnika za preprečevanje poškodb pomladanske zmrzali in zakasnitev dozorelosti grozdja
Late pruning: an innovative technique to prevent spring frost damage and delay grape maturity

11.40–12.20 – odmor

12.20–13.10 – prof. dr. Alain Deloire (Montpellier SupAgro, Francija):
Razprava o smiselnosti rezi in gojitvenih oblik vinske trte v okviru podnebnih sprememb
Discussion around the reasoning of grapevine pruning and training systems in the context of climate evolution