Podjetnost je lahko zabavna že v OŠ

datum: 06.03.2019

V OŠ Alojza Gradnika Dobrovo se letos prvič odvija tudi podjetniški krožek. Katere ideje so se učencem že porodile, so danes preverili ravnatelj Damijan Marinič, direktorica Primorskega tehnološkega parka Tanja Kožuh in direktorica uprave Občine Brda Anita Manfreda.

"Občina Brda je zelo podpira razvoj kompetenc na področju podjetništva. Veseli in ponosni smo, da svojo podjetniško kreativnost gojijo in razvijajo že v rosnih letih," je po današnjem srečanju povedala direktorica občinske uprave. Briški učenci se bodo letos tudi prvič potegovali za privlačne nagrade na vseslovenskem tekmovanju POPRI

S "podjetniškim eksperimentom" do podjetniškega znanja

V šolskem letu 2018/2019 se delavnice Podjetniškega eksperimenta, ki spodbuja kompetence mladih na področju inovativnosti, ustvarjalnosti in podjetnosti,  poleg na OŠ Alojza Gradnika Dobrovo izvajajo ša na OŠ Milojke Štrukelj, Deskle, Frana Erjavca, Ivana Roba Šempeter, ,  Dornberk, in Šempas. Na delavnicah mladi skupaj s sošolci in pod vodstvom strokovnega mentorja poiščejo idejo o izdelku, jo spremenijo v prototip in se naučijo, kako jo predstaviti javnosti.Mladi skozi delavnice razvijejo podjetniški in analitični način razmišljanja, kreativnost, inovativnost, sposobnost timskega dela, komunikativnost in pogajalske spodobnosti, javno nastopanje ter sposobnost ‘pitchanja‘.

V petek, 15. 3.2019 ob 9.00 bo v Primorskem tehnološkem parku zaključek »Podjetniškega eksperimenta«. Na njem bo 60 osnovnošolcev od 7. do 9. razreda predstavljajo svoje podjetniške ideje pred strokovno komisijo. Svoje podjetniške ideje bodo učenci lahko oddali tudi na vseslovensko tekmovanje za najboljšo podjetniško idejo – POPRI in se potegovali za zmago v kategoriji osnovnošolcev.