Vila Vipolže se bo v čast sladkornim bolnikom 14. novembra obarvala v modro.

datum: 06.11.2018

Tudi občina Brda bo obeležila svetovni dan diabetesa. Vila Vipolže, tako kot številni pomembni goriški objekti, se bodo na poziv Društva diabetikov Nova Gorica, 14. novembra, na svetovni dan diabetesa, obarvali v modro. V ta namen je občino Brda danes obiskal predsednik društva Dominik Soban.

Svetovni dan sladkorne bolezni obeležujemo vsako leto 14. novembra. Resolucija Združenih narodov poziva vse države članice, da obeležijo Svetovni dan diabetesa in opozorijo na potrebo po izobraževanju in ozaveščanju javnosti o preprečevanju naraščajoče epidemije 21. stoletja.

Neozdravljiva bolezen se vedno pogosteje pojavlja pri otrocih in nosečnicah, pa tudi pri starejših, kjer se pojavlja podedovana bolezen, se ta pojavlja že zelo zgodaj , kmalu po 40. letu starosti.