Pričelo se je novo šolsko leto

datum: 03.09.2018

Danes se je po slovenskih šolah pričelo novo šolsko leto. Veselo je bilo tudi na Dobrovem in Kojskem, kjer je 412 učencev in 192 vrtčevskih otrok ponovno prestopilo prag učilnic in igralnic OŠ Alojza Gradnika Dobrovo.

Tako na Dobrovem kot Kojskem sta prvošolcem in ostalim učencem uspešno, radoživo in zanimivo šolsko leto zaželela ravnatelj Damijan Marinič, ki je s 1. septembrom pričel krmariti šolo s polnimi pooblastili, in podžupan občine Brda Žarko Kodermac.

Tako šolska ekipa, občinska uprava in nenazadnje otroci so se še posebej razveselili novih vrtčevskih prostorov v Kojskem. Gre še za poseben uspeh, saj so izvajalci projekta uspeli dela dokončati v predvidenem roku.

Letos prvič pa se je del vrtčevskih otrok ločilo od matične enote na Dobrovem. Predšolski skupini bosta v letošnjem šolskem letu vrtec obiskovali v začasnih prostorih v Domu Svetega Mihaela v Biljani. Ob tem velja pohvaliti angažiranost in dobrodošlico Vaške skupnosti Biljana - Zali Breg.