Skupnost občin Slovenije briškemu županu Francu Mužiču podelila plaketo za dolgoletno opravljanje funkcije

datum: 25.04.2018

Skupnost občin Slovenije je včeraj podelila posebne plakete županom, ki funkcijo župana opravljajo vse od ustanovitve občin, torej 24 let. Plaketo je prejel tudi župan Občine Brda Franc Mužič.

Kot navaja Skupnost občin Slovenije, zadnje raziskave trženjsko svetovalne in raziskovalne družbe Valicon kažejo na upad podpore institucijam: najbolj do vlade, vojske, cerkve, zdravstva, medijev. Narašča pa zaupanje do županov.

Župani in županje si zaupanje gradijo vsak dan, mesec in leto, utrjujejo ga z dobrim delom za skupnost. To še posebej velja za dobitnike plaket Skupnosti občin Slovenije, saj svojo funkcijo župana opravljajo vse od ustanovitve občin, torej 24 let.

"To pomeni, da so pri svojem delu dobri, da so uspešni, saj so jim ljudje v njihovih občinah na vseh 6 volitvah izglasovali polno zaupanje. To pa je velik in pomemben rezultat," še dodajajo v Skupnosti občin Slovenije.